Kim jestem? / Kto stoi za marką helloMEG?

Mam na imię Ewa i tworzę minimalistyczną biżuterię, z dbałością o najdrobniejszy detal. Najpierw byłam rzemieślnikiem - samoukiem. Później zdobywałam fach w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie i w Szkole Złotnictwa w Warszawie.

Tworzę biżuterię ze srebra, srebra złoconego i kamieni szlachetnych. Zaczęło się od bransoletek, później były pierścionki, a następnie do kolekcji dołączyły kolczyki i wisiorki. Tworzę projekty proste, minimalistyczne, a jednocześnie nieoczywiste. Chcę, byś mogła je nosić na co dzień i na czerwonym dywanie - niezależnie od tego, ile masz lat.

W pracy najważniejsze są dla mnie: jakość i staranność wykonania. Zależy mi na tym, by biżuteria, którą tworzę, została z Tobą na długie lata. Lubię kreować nieoczywiste duety. Często łączę ze sobą dwa zupełnie różne pierścionki, które według mnie tworzą niepowtarzalną kompozycję. Zachęcam Cię do własnych eksperymentów. Realizuję też zamówienia indywidualne. Jeśli masz pomysł na coś, czego nie ma jeszcze w moim sklepie - napisz do mnie.

Jak to się zaczęło? / Historia marki helloMEG

Moja przygoda z biżuterią zaczęła się jeszcze w dzieciństwie, od bransoletek przyjaźni plecionych z muliny :) Marka helloMEG powstała wiele lat później, w marcu 2020 roku. Kilka miesięcy przed jej startem zaczęłam robić biżuterię dla siebie i moich bliskich. Później założyłam moją domową pracownię - kącik wygospodarowany na 38 m2, na których mieszkałam z moim mężem i psem. Za dnia pracowałam na etacie, w nocy robiłam swoje pierwsze pierścionki. Dziś nadal lubię tworzyć w nocy. Jestem typową sową, więc moje najciekawsze projekty powstają dopiero po zachodzie słońca.

It's all about the details

Zanim spakuję przesyłkę, uwielbiam dopieszczać każdy egzemplarz do granic możliwości. Zwracam szczególną uwagę na detale, np. na sposób, w jaki młotkuję obrączki.

Czy wiesz, jaka jest różnica między srebrem pozłacanym a złoconym? Pozłacanie to nakładanie warstwy złota o grubości ok. 0,2 - 0,4 mikrona. Przy złoceniu ta warstwa ma aż 2 mikrony. Efekt widać w codziennym użytkowaniu. Pozłacana biżuteria z czasem się wyciera i złoty odcień blednie. Dzięki złoceniu efekt jest o wiele bardziej trwały. Testowałam to przez długie miesiące, nim osiągnęłam efekt WOW!

helloMEG to marka w stylu slow

Opakowania, w których wysyłam zamówienia, są w 100% z naturalnych materiałów. Współpracuje z lokalnymi dostawcami surowców i materiałów oraz z małą rodzinną firmą złotniczą. Mam niewielki magazyn, bo staram się na bieżąco tworzyć biżuterię, która faktycznie niebawem trafi do właściciela. Dlatego na niektóre zamówienia trzeba poczekać nieco dłużej, do dwóch tygodni - gdy tworzę je specjalnie dla Ciebie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć